Švýcarsko vede 1:0 na zápasy

Švýcarky vyhrály úvodní duel o udržení

První z duelů o udržení se v elitní divizi MS žen do 18 let ovládly reprezentantky Švýcarska, které porazily Japonsko 5:2. Hattrickem se blýskla Lisa Rüediová.

Jen den po vzájemném duelu ve skupině B vstoupily Japonky a Švýcarky do bojů o příslušnost v elitní divizi. A více se dařilo hráčkám z Evropy, které v prvním z klíčových zápasů vyhrály o tři branky.

Reprezentantky země helvétského kříže šly do vedení přesně po 11 minutách, kdy se přesnou střelou prosadila Lisa Rüediová. Na tuto branku ale ještě Japonky našly odpověď, už po necelých čtyřech minutách srovnávala Kojamová na 1:1.

Lisa Rüediová však neřekla poslední slovo, naopak. Ve 25. minutě napřáhla při přesilovce nad kruhy a ukrytou ranou k levé tyčce poslala svůj tým podruhé v zápase do vedení. „Střílela jsem od modré a jedna ze spoluhráček tam clonila před brankou. Myslím, že to byla dobrá střela i clona," popsala svůj druhý gól v zápase Rüediová.

A netrvalo to ani minutu a Rüediová mohla oslavovat hattrick! Švýcarská ostrostřelkyně si sjela na brankoviště a po parádní přihrávce zpoza branky přidala svůj třetí gól v zápase. Celkově už v turnaji nasbírala šest bodů za pět branek a jednu asistenci, vede tak kanadské bodování celého turnaje. To jsem ani nevěděla," reagovala překvapně po utkání. „Jsem šťastná, ale hlavní je pro nás vítězství."

Švýcarky po dvou zásazích ve druhé části přejaly iniciativu a zápas kontrolovaly, což se projevilo v závěrečné části, kdy na ledě dominovaly. Na 4:1 nejdříve zvyšovala opět střelou z dálky Sigristová, v 53. minutě pak se pak parádní trefou z první prosadila při přesilovce Bertaová, která z branky vyhnala gólmanku Tonosakiovou.

Japonky sice rychle snížily na 2:5 a vypracovaly si ještě další šance, jistá Maurerová však ve švýcarské brance svůj tým podržela a i s přispěním brankové konstrukce uhájila vítězství 5:2.