Američanky jsou zlaté

Drama rozhodla těsně před koncem Zumwinkelová

Napínavý souboj zámořských celků rozhodla necelé tři minuty před koncem pro Spojené státy Grace Zumwinkelová. Američanky tak dovršily zlatý hattrick.

Pokračovat ve čtení

Rusky berou bronz

Rusko udrželo se Švédskem čisté konto a končí třetí

Souboj o bronz proti sobě svedl Rusko a Švédsko, tedy týmy, které se potkaly už ve skupině. Znovu to byla vyrovnaná bitva, kterou i tentokrát zvládly Rusky.

Jandová se loučí s juniorkami

Jandová chválila fanoušky, odchází s těžkým srdcem

Poslední zápas v juniorské kategorii za český národní tým odchytala Denisa Jandová. Češky zápas o páté místo ale nezvládly a loučily se s šampionátem porážkou.

Poslední den šampionátu

Čtyři týmy na tři sady medailí. Kdo uspěje?

Finsko, Česká republika, Švýcarsko, Japonsko. Pořadí od 5. do 8. místa od včerejška známe, nyní čekají na zodpovězení už jen poslední otázky.

Finky se loučí vítězstvím

Finky zvládly odvetu s nulou vzadu a končí páté

Zatímco v souboji Finska a Česka ve skupině uspěl domácí výběr, v zápase o umístění se radovaly hráčky Suomi. Ty o své výhře rozhodly gólem z úvodní minuty.

Kanada je ve finále

Favorizované Kanaďanky porazily Švédky 6:2

Finále mistrovství bude mít předpokládané složení. Do finále se opět probojovaly týmy Kanady a Spojených států. Kanaďanky porazily Švédsko 6:2.

Američanky si zahrají o zlato

Suverénní Američanky nedaly Ruskám šanci

Spojené státy americké v semifinálovém utkání proti Rusku, které se hrálo v Přerově, předvedly dominantní výkon a s přehledem přehrály svého soupeře 6:0.

Švýcarky zůstávají mezi elitou

Švýcarsko porazilo Japonsko i podruhé, rozhodly nájezdy

Druhý zápas o udržení vyhrálo Švýcarsko, které si zajistilo setrvání v elitní skupině. Švýcarské vítězství se však nerodilo lehce, rozhodovalo se v nájezdech.

Šampionát pomalu vrcholí

Pátek ve znamení semifinále i bitvy o páté místo

Čtyři zápasy, z toho tři v Přerově. Předposlední den mistrovství světa nabídne bohatý program, v němž půjde opravdu o hodně.

Rusky mají stop

Pirogovová a Bratiščevová dostaly trest

Ruské hokejistky Nina Pirogovová a Oxana Bratiščevová budou svému týmu chybět v semifinále proti Spojeným státům za prohřešky v zápase s Českem.

Početná podpora z domova

Do Zlína přijely desítky kanadských fanoušků

Zápasy Kanady ve Zlíně často doprovází hlasité povzbuzování fanoušků. Pro mnohé z nich je to vůbec první návštěva České republiky.

Švédky jsou v semifinále

Severskou bitvu rozhodly Švédky v přesilovkách

Napínavé střetnutí seveřanek ovládly hráčky Švédska. Rozhodující branku vstřelila af Bjurová.

Švýcarsko vede 1:0 na zápasy

Švýcarky vyhrály úvodní duel o udržení

První z duelů o udržení se v elitní divizi MS žen do 18 let ovládly reprezentantky Švýcarska, které porazily Japonsko 5:2. Hattrickem se blýskla Lisa Rüediová.

Češky nestačily na Rusko

O medaile si zahrají Rusky, v Přerově porazily Česko

Česká republika padla po vyrovnaném čtvrtfinálovém utkání proti Rusku 0:2. Češky předvedly bojovný výkon, ale na jejich soupeřky to nakonec nestačilo.

Těsná výhra pro Švýcarsko

Švýcarky se vítězně naladily na sérii o udržení

Když české hokejistky odpoledne porazily Finsko, naděje Švýcarek na postup do čtvrtfinále pohasla. I přesto v generálce na sérii o udržení zdolaly Japonsko.

Penaltové drama

Rusky lépe zvládly nájezdy a porazily Švédsko

Poslední zápas skupiny A rozhodl nejen o jejím pořadí, ale také o složení čtvrtfinálových dvojic. Rusko si to rozdá s Českou republikou, Švédsko s Finskem.

Napínavá podívaná v Přerově

Češky jsou ve čtvrtfinále díky výhře nad Finkami

Domácí hokejistky zvládly náročné utkání a zajistily si play-off. Zápas, který se pro ně v závěru nevyvíjel úplně ideálně, rozhodly v prodloužení.

Kanaďanky ovládly skupinu A

Zápas rozhodla v prodloužení Bellová

Skvělým hokejem nabitý zápas mezi zámořskými celky rozhodla až v prodloužení kapitánka Kanaďanek Ashton Bellová a zajistila tak svému týmu vítězství ve skupině.

Úspěšná hokejová rodina

Compherová dostává cenné rady od svého bratra

Jesse Compherová v těchto dnech reprezentuje Spojené státy na mistrovství světa juniorek. S hokejovým růstem jí pomáhá také starší bratr.

Amerika opět vítězí

Kanonáda střel, po které slaví USA výhru 4:0

Celkem 61 střel vyslaly hráčky USA na švédskou bránu. Reidebornová byla v jednom ohni. Svůj tým dlouho držela, ale nakonec se USA mohou těšit z výhry 4:0.

Finsko postupuje do čtvrtfinále

Finsko vyhrálo i druhý zápas a má jistotu čtvrtfinále

Finky vyhrály i svůj druhý zápas na turnaji a díky výsledku dalšího utkání si s předstihem zajistily postup do čtvrtfinále, dvěma góly rozhodla Nieminenová.

Češky nestačily na Švýcarsko

Češky se Švýcarskem stáhly ztrátu, na výhru nedosáhly

Češky ve svém druhém zápase v Přerově podlehly Švýcarsku 2:3 na samostatné nájezdy. České hokejistky po většinu utkání byly lepší, stačilo to ale jen na bod.

Kanada slaví druhou výhru

Rusky dlouho vzdorovaly, nakonec ale prohrály 2:4

Zápas to byl pěkný a dramatický. Rusky vzdorovaly Kanaďankám až do 3. třetiny, kde však Kanada rozhodla duel ve svůj prospěch a slaví druhou výhru na turnaji.

Český tým otočil první zápas

Atmosféra český tým svazovala, dotlačila jej ale k vítězství

Český tým v úvodním utkání skupiny B na turnaji těsně zvítězil nad nováčkem elitní divize z Japonska 3:2. Zápas v Přerově sledovaly téměř dvě tisícovky diváků!

Bíločervená radost

Kanaďanky na úvod turnaje předčily Švédky

Kanadské hráčky napodobily své americké rivalky, a přestože musely dohánět jednobrankovou ztrátu, úvodní zápas šampionátu proti Švédkám vyhrály.